Wybór bucików dla swojego dziecka nie jest prostą sprawą, tym bardziej biorąc pod uwagę, że przede wszystkim zależy nam na prawidłowym formowaniu oraz zdrowym rozwijaniu się stópek dzieci.

ABCKIDS POLAND zaleca wybranie jednego z trzech sposobów pomiaru stópki dziecka:

Jak mierzyć stopę dziecka przy ścianie

1. Pomiar przy ścianie

Najprostszym sposobem będzie przyłożenie dwóch białych kartek A4 do ściany (kartki w kratkę dodatkowo nam pomogą w zadaniu) oraz ustawienia dziecka równolegle do ściany, tak aby jego pięty tworzyły kąt prosty ze ścianą. Zaznacz na kartce najdłuższy palec – dla obu stóp. Pozostaje nam zmierzyć odległość od skraju kartki do zaznaczonych punktów i dodać 0,5cm – 0,7cm do dłuższej stopy oraz odpowiednio dobrać buciki z naszą rozmiarówką. Jest to jedna z prostrzych metod pomiaru stóp u dzieci.

Jak mierzyć stopę dziecka przez obrys

2. Pomiar przez obrys

Ułóż na podłodze 2 kartki A4 i postaw na nich dziecko. Na każdej jedna stopa. Trzymając pionowo ołówek lub flamaster obrysuj kształt stóp. Obrysowujemy każdą stopę po kolei. Zmierz miarką lub linijką długość od najbardziej wysuniętego do tyłu punktu na pięcie do najbardziej wysuniętego punktu z przodu, czyli zazwyczaj do 1. lub 2. palca. Metoda ta pozwala na dokładniejszy pomiar i dopasowanie odpowiedniego obuwia dla dziecka.

Jak mierzyć stopę dziecka za pomocą pudełka

3. Pomiar za pomocą pudełka

To jeden ze sposobów na prawidłowy pomiar stóp dziecka, który może być fantastyczną zabawą. Wykorzystaj sztywne kartonowe pudełko. Na pewno znajdziesz jakiś kartonik po otrzymanych przesyłkach. Włóż nóżkę dziecka dosuwając piętę do jednego boku, następnie dokładnie zaznacz koniec najdłuższego palca dziecka. Miarką krawiecką lub linijką zmierz długość stopy. Drugą stopę zmierz w ten sam sposób. Jeśli pudełko jest duże możesz spróbować zmierzyć obie stopy przy jednym podejściu. Oczywiście ten pomiar należy zrobić przed każdymi zakupami. Szczególnie w przypadku małych dzieci stopa potrafi szybko zmieniać rozmiar i warto zadbać o to, aby dziecko chodziło w dobrze dobranych butach.

Zawsze należy zmierzyć obie stopy, ponieważ ich długość może się różnić. Pamiętaj, aby buciki wybrać większe o 0,5cm – 0,7cm od najdłuższej stopy.
Zbyt duże buciki nie są dobrym rozwiązaniem, ale dziecko także musi swobodnie poruszać palcami wewnątrz buta.

Jeśli pomimo naszych wskazówek jak zmierzyć stopę dziecka nadal masz wątpliwości, napisz do nas i z przyjemnością Ci pomożemy. Dobór odpowiedniego rozmiaru butów dla dziecka jest kluczowy dla prawidłowego rozwoju jego stopy, a nasze technologie z sukcesem będą wspierać Twoje małe dziecko w nauce chodzenia, a starsze w bieganiu i świetnej zabawie.

Powodzenia!

Zapisz się do newslettera i odbierz zniżkę -10% na pierwsze zakupy.